Newsy

2012-08-02 18:27

W internecie pojawiły się najnowsze statystki sprzedaży One Direction. Jak się okazuje, licznik sprzedanych kopii wyniósł właśnie łącznie 12 milionów (w niecały rok) na całym świecie! Ta liczba skałada się z 8 milionów sprzedanych singlii, 3 milionów płyt oraz miliona dvd. Chłopaki podczas świętowania sukcesu, zaprezentowali specjalną płytę wykonaną przez Syco i Sony Music w UK.

 

Debiutancki album (Up All Night) zespołu sprzedał się w nakładzie 3 milionów na całym świecie, znalazła się na pierwszych miejscach w 16 państwach, wliczając w to Stany Zjednoczone, gdzie stali się pierwszym brytyjskim zespołem, który podbił listę US Billboard z debiutankim albumem. Płyta przoduje w rankingach sprzedaży płyt w US w tym roku.

W Us, Up All Night zyskał status platynowej płyty (sprzedano ich ponad milion), a singiel What Makes You Beautiful w US sprzedał się w nakładzie 3 milionów, na całym świecie aż w 5 milionach. Ich koncertowe DVD zyskało status 3x platyny w Stanach Zjednocznych. W Wielkiej Brytanii zaś, Up All Night okryło się 2x platyną, a DVD jest najczęściej kupowanym DVD tego roku